Egzamin ósmoklasisty w terminie majowym 2023r. z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego sprawdzał umiejętności i kompetencje kluczowe uczniów kończących szkołę podstawową. Klasa VIII w SP w Sernikach liczyła 8 osób, wszyscy przystąpili do egzaminu. Osiągnięte wyniki są powodem naszej dumy i powodem do zadowolenia z pracy naszych uczniów i nauczycieli. Uzyskane wyniki plasują się w górnych rejestrach statystyk.

Otrzymaliśmy najwyższy wynik w gminie z j. polskiego, bo aż 82% co dało 9 najwyższy stanin oraz najwyższy wynik z matematyki - 78% (również 9 stanin). Wyniki naszych uczniów były również powyżej statystyk ukazujących osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów w powiecie lubartowskim oraz województwie lubelskim.

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy również wysokich osiągnięć w szkołach średnich.