W dniu 29.09.2023. w Leszkowicach odbył się XXII Memoriał Ryszarda Kalbarczyka który składał się z: Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024 oraz Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w kategoriach: Igrzyska Dzieci ( klasy IV i młodsi oraz V-VI ) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII). Podsumowano również rywalizację sportową szkół w roku szkolnym 2022/2023. W tej klasyfikacji w kategorii Igrzyska Dzieci nasza Szkoła zajęła VI miejsce na 27 sklasyfikowanych szkół. To największy sukces sportowy w historii szkoły. Następnie uczniowie rozpoczęli rywalizację w poszczególnych kategoriach. Absencja niektórych uczniów oraz kłopoty zdrowotne spowodowały że nasi uczniowie rywalizowali tylko indywidualnie. Największy sukces odniosła uczennica kl. VIII Agata Polichańczuk, która zdeklasowała swoje rywalki wygrywając swoją kategorię z dużą przewagą. Agata uzyskała również prawo startu w zawodach rejonowych które odbędą się w kwietniu 2024r. Bardzo dobre lokaty uzyskali również: Nikola Karczmarz (kl.V) – V miejsce i Martyna Borkowska (kl.VI) – VII miejsce w kategorii kl. V-VI, Krystian Karczmarz (kl. VIII) – X miejsce w kategorii kl. VII-VIII, Dawid Wojtyła (kl. IV) – XIV miejsce w kategorii kl. IV i młodsi. Frekwencja w zawodach była bardzo duża, w każdej kategorii startowało od 65 do 85 zawodników. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy ambitnej postawy!!!