Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w serii zawodów lekkoatletycznych w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w na szczeblu gminy, powiatu i województwa...

I. Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców - ID.

Zawody gminne (Wola Sernicka)
W zawodach wystartowały drużyny dziewcząt (Nikola Karczmarz, Magdalena Karczmarz, Lena Lisek, Julia Oniszko, Joanna Misztal i Jagoda Danił) oraz chłopcy w składzie: (Szymon Buss, Krzysztof Misztal, Dawid Wojtyła, Szymon Lisek). Chłopcy zajęli II miejsce a dziewczęta wygrały i awansowały do zawodów powiatowych. Najlepszy wynik po przeliczeniu na punkty wielobojowe wśród dziewcząt uzyskała Nikola Karczmarz (181 pkt).

Zawody powiatowe (Lubartów)
W zawodach wzięły udział: (Martyna Borkowska, Nikola Karczmarz, Magdalena Karczmarz, Lena Lisek, Julia Oniszko, Joanna Misztal i Jagoda Danił). Dziewczęta w gronie siedmiu drużyn zajęły III miejsce. Do awansu na zawody rejonowe zabrakło tylko 5 pkt. Martyna Borkowska w klasyfikacji punktowej uzyskała III wynik.

II. Festiwal sztafet - ID, IMS.

W zawodach uczniowie rywalizowali w sztafetach: 4 x 100m - ID, IMS, szwedzkiej (400m + 300m + 200m + 100m) - ID, olimpijskiej (800m + 400m + 200m + 100m) - IMS. W kategorii Igrzyska Dzieci nasi uczniowie startowali w sztafecie szwedzkiej dziewcząt (Martyna Borkowska, Nikola Karczmarz, Magdalena Karczmarz, Joanna Misztal i Julia Oniszko - rezerwowa) oraz sztafecie szwedzkiej chłopców (Igor Kwasek, Szymon Buss, Krzysztof Misztal, Dawid Wojtyła). Świetnie spisały się dziewczęta które wygrały  z bardzo dużą przewagą i awansowały do zawodów rejonowych. Chłopcy zajęli IV miejsce.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewczęta (Agata Polichańczuk, Łucja Dębska, Oliwia Woźniak i Julia Pszczoła) wystartowały w sztafecie olimpijskiej i zajęły II miejsce z awansem do zawodów rejonowych a chłopcy (Michał Karczmarz, Krzysztof Kruczek, Bartosz Majchrzak i Bartosz Misiak) w sztafecie 4x100m zajęli IV miejsce.

Zawody rejonowe (Puławy)
W zawodach wystąpiła tylko sztafeta szwedzka dziewcząt która zajęła IV miejsce. Sztafeta olimpijska dziewcząt ze względu na niepełny skład nie wystąpiła w zawodach.

III. Lekka atletyka indywidualna - IMS

Zawody rejonowe (Puławy).
Awans do zawodów rejonowych uzyskały: Lena Maruszak - skok w dal, Łucja Dębska - rzut oszczepem, Agata Polichańczuk - 600m oraz sztafeta dziewcząt 4x100m (Agata Polichańczuk, Łucja Dębska, Lena Maruszak, Julia Pszczoła i Oliwia Woźniak - rezerwowa). Wszystkie dziewczęta w konkurencjach indywidualnych uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Lena zajęła II miejsce a Agata i Łucja zajęły III miejsce. Sztafeta zajęła IV miejsce bez awansu.

Zawody wojewódzkie (Lublin)
W zawodach była bardzo dobra frekwencja. W większości konkurencji startowało ponad 20 zawodników. W tak licznym gronie Agata Polichańczuk w biegu na 600m zajęła XII miejsce, Lena Maruszak w skoku w dal była IX - to niezły wynik biorąc pod uwagę jej problemy zdrowotne, gdyby powtórzyła wynik z Puław zdobyła by II miejsce. Najbliżej podium była Łucja Dębska która zajęła IV miejsce, do medalu zabrakło 33 cm.